Hasiči / Dokumentace vzniklých škod

Použití dronů pro jednotky IZS klade na drony ty nejnáročnější požadavky, které naše drony bezezbytku splňují a dokáží létat i v těch nejnáročnějších podmínkách. Nasazení dronů při požárech, záplavách, přírodních katastrofách apod. je velice efektivní jelikož pomáhají získat situační povědomí a díky tomu přijímat správná rozhodnutí. V porovnání s náklady při nasazení pilotované helikoptéry je nesrovnatelně menší a tím i efektivnější.

UAV s termokamerou ve vysokém rozlišení umožňují vidět tzv. hotspoty, vidět skrz kouř a za špatných světelných podmínek. Drony mohou být také osazeny kamerou s velkým optickým přiblížením, která umožní zaměřit se na detail zájmového místa. Díky všem těmto senzorům je možné rychle nasměrovat zasahující hasiče na správná místa, což zvyšuje efektivitu zásahu a zvyšuje bezpečnost zasahujících jednotek. Dron může být také vybaven reflektorem, který pomáhá hasičům za špatných světelných podmínek.

Vytváření extrémně přesných ortofotomap ve 2D/3D podobě míst, kde došlo k různým událostem jako jsou např. požáryzáplavyvichřiceautonehody atd. umožní vyšetřovatelům získat nový úhel pohledu na tato místa a prohlédnout si je i několik let zpětně po samotné události jakoby to bylo včera. Toto použití fotogrammetrie může být podstatné při posuzování vzniklých pojistných událostí.

Nezávazná konzultace